ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8938220
*
nr 893 8220
Spegel
Oval, nyokokostil, höjd: 70
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:06:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 21:43:00
1
100 kr
6/5 15:19:40
2
150 kr
7/5 18:38:43
3
300 kr
7/5 23:50:39
2
250 kr
12/5 14:45:05
4
350 kr
12/5 16:32:51
5
500 kr
12/5 16:33:28
4
450 kr
12/5 16:33:54
4
600 kr
12/5 16:34:47
5
700 kr
12/5 16:36:51
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyokokostil oval spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 893 8220
Spegel
Oval, nyokokostil, höjd: 70
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 21:43:00 | 1 | 100 kr |
6/5 15:19:40 | 2 | 150 kr |
7/5 18:38:43 | 3 | 300 kr |
7/5 23:50:39 | 2 | 250 kr |
12/5 14:45:05 | 4 | 350 kr |
12/5 16:32:51 | 5 | 500 kr |
12/5 16:33:28 | 4 | 450 kr |
12/5 16:33:54 | 4 | 600 kr |
12/5 16:34:47 | 5 | 700 kr |
12/5 16:36:51 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyokokostil oval spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29